top of page

Gå med i 50-klubben och stötta HK Eskil

Du har väl inte missat att du kan stötta HK Eskil varje månad? Vår förening firar 50 år i år och för att fira det har vi tagit fram konceptet 50-klubben. Genom att du går med i 50-klubben hjälper du vår förening att växa.


Vi önskar utveckla våra möjligheter att arbeta brett. Vi vill ha en levande ungdomsverksamhet där vi jobbar parallellt med projekt som Hand The Ball. Vi önskar även ha två representationslag där målsättningen är att slåss i toppen av tabellerna. Vi arrangerar även Eskil Cup där vi så småningom önskar expandera till att ha ungdomar spelandes parallellt med våra representationslag. Du får även en kopp kaffe och en kondisbit vid herrarnas hemmamatcher.


Så passa på att gå med i 50-klubben och hjälp oss att växa💚. Länken hittar du i bion🙌. #hkeskil#50klubben#hkeskil50år
2 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Comments


bottom of page